Fórumok

Varázsskatulya - titkos vágyaid rejtekhelye :: Fórumok :: Varázsskatulya általános :: Néznivalók, animék, mangák, filmek

<< Előző téma | Következő téma >>
Milyen doramát nézel most, miket láttál?
Oldal:       >>  
Moderátorok: Fairy, Juckó
Szerző Üzenet
Fairy
sze nov 03 2010, 04:28
Fairy

Regisztrált tag #1
Regisztrált: sze okt 27 2010, 06:14
Lakóhely: Miskolc
Üzenetek: 527
Nem olyan rég fejeztem be a Cat Street c. 6 részes dorama sorozatot, amit rögtön megszerettem.

A Cat Street Kamio Youko 8 kötetes mangája alapján készült (a manga magyar nyelvű fordítása folyamatosan kerül fel a Mangazinra.)

A főszereplő Keito (Tanimura Mitsuki), aki ünnepelt gyerekszínész volt, egészen 7 évvel ezelőttig, amikor is egy sokk következtében előadás közben "megnémul".

Azóta nem hajlandó iskolába járni, teljesen magába zárkózik, még a családjával sem tart kapcsolatot.

Egy nap aztán találkozik Kentaróval, aki egy "alternatív" iskola az El Liston igazgatója és, aki felajánlja neki, hogy járjon ő is a suliba.
Az iskola különlegessége, hogy teljesen szabadon lehet ki-be járni, nem kötelező órákra menni, mindenki a saját hobbijának élhet, ha úgy tartja kedve.

Itt ismerkedik meg Momijivel, Koijival és Godával, akiknek szintén megvan a maguk problémája. Ők négyen igazi baráti csapattá válnak és egymást segítik.

Persze előkerülnek Keito múltjának főbb szereplői is, mint Nako, az egykori rivális, aki manapság befutott színésznő vagy Taiyou, akivel egy osztályba jártak.

Egy nem túl hosszú, szívmelengető történet barátságról, rivalizálásról, szeretetről és szerelemről.

Érdekesség még, hogy a sorozatban feltűnik a Kagrra nevű együttes, akikkel együtt készít klipet.

Én csak ajánlani tudom azoknak, akik nem vetik meg az érzelmeket és a kissé komolyabb hangvételű sorozatokat.

A másik sorozat, amit tegnap fejeztem be a Ghost Friends.

Ez egy tíz részes sorozat, melynek főszereplője Asuka, aki egy fél évvel korábbi baleset következtében látja a szellemeket.

Egy divatbemutatónk észreveszi, hogy az egyik modellből kiszáll egy szellem és mivel ez elég furcsa jelenség elkezdi üldözni.
Ekkor ismerkedik meg Kaitóval, aki szintén látja a szellemeket és pont ugyanazt a szellemet üldözte ő is. A szellem nem más, mint Misora Kaito halott kedvese.

Asuka minden részben más szellemnek próbál segíteni, mindeközben egyre több titokra derül fény Katóval kapcsolatban is.

Egy hol vidám, hol megható történet, melyet szintén csak ajánlani tudok.

Érdemes belekóstolni mind a két sorozatba.

Magyar nyelvű felirattal a jdorama.hu oldalon megtalálja, aki kedvet kapott hozzájuk.
Vissza az elejére
Fairy
p nov 05 2010, 09:53
Fairy

Regisztrált tag #1
Egy újabb doramát mutatnék be nektek, amelyet alig fél órája fejeztem be és amelyet nagyon tudok ajánlani azoknak, akik szeretik a természetfelettit egy kis horrorral, drámával, humorral megfűszerezve.

Ame to Yume no Ato ni - Az esőn és az álmon túl

Sakurai Tomoharu (Sawamura Ikki) 31 éves zenetanár, aki mellette egy jazz klubban játszik. Egyedül neveli 14 éves lányát - Ame (Kurokawa Tomoka), akivel nagyon szoros a kapcsolatuk.

Sakurai annak idején feladott mindent azért, hogy a kislányt fel tudja nevelni. Egyetlen hobbija a lepkegyűjtés.

A történet elején éppen elmegy Tajvanra, ahol egy nagyon ritka lepkét szeretne megtalálni: a fantomlepkét.
A fantomlepkéről az a legenda járja, hogy aki egyszer megfogja, az maga is fantommá változik.

Tomoharunak sikerül elkapnia egy példányt, mikor is nagy örömében megcsúszik és egy gödörben találja magát.
Mikor magához tér, már saját lakásában van, ahol a lánya örömmel fogadja, hogy végre előkerült a papája.

Azonban innentől kezdve, mintha egyre furcsább dolgok történnének...

Többet nem igazán mondanék el, mert azzal mindent elspoilereznék, azt meg nem akarom.

Tényleg csak ajánlani tudom, én nem tudtam abbahagyni a nézését, míg ki nem végeztem az egész sorozatot (nem kell megijedni, csak 10 részes).

Arra azonban készüljön fel, aki elkezdi nézni, hogy sok-sok megható pillanat van benne, mikor is elkél a papírzsepi :D

Azoknak pedig, akik szeretik Mokomichi Hayami-t (Gokusen, Zettai Kareshi) öröm, hogy nagyon sokat szerepel ő is a sorozatban.

Vissza az elejére
Juckó
szo nov 06 2010, 09:16
Jucko

Regisztrált tag #2
Regisztrált: sze okt 27 2010, 06:59
Üzenetek: 214
Én is elkezdtem nézni az Ame to Yumét és már az ötödik résznél járok. Hihetetlen jó kis sorozat ez, meg kell hagyni. Nagyon jó arányban adagolja a humort és a drámát.

Nem vagyok egy nagy bőgőmasina - már ami a filmeken való sírás-rívást illeti, de itt biza tényleg elkélt a zsepi. (Kösz Fairy, hogy előre szóltál! )

Remélem, mások is megnézik, és akkor kibeszélhetjük egymás közt a sorozatot, mert addig nem akarok itt spoilerezni. trröhög
Vissza az elejére
Fairy
v nov 07 2010, 08:19
Fairy

Regisztrált tag #1
Nézi valaki az M1-en délutánonként vetített A Silla királyság ékköve c. koreai doramát?

Én most húztam le az eddigi 7 részt és imádom. Már a Palota ékkövét is szerettem (megjegyzem a magyarok aztán tudnak változatos címeket adni a filmeknek trröhög ), de ez nekem sokkal jobban tetszik. Igaz a koreaiak nagyon tudnak filmeket/sorozatokat készíteni.

Na szóval a történetről egy kicsit:

A történet a 7. században játszódik a Koreai-félsziget déli részén lévő Silla királyságban.
Mielőtt nagy királyuk Dzsinhüng meghal, ágyasára, Misilre bízza végakaratát, melyben unokáját jelöli meg utódjának.

Azonban Misil a végrendeletet eltüntetni, így a halott király másodszülött fia lesz az új király.

Azonban Munno Nagymester egy jövendölést lát, melyben megtudja, hogy 'amikor a göncölszekér hét csillaga, nyolc lesz' jön el az, aki Misil uralmának véget vet majd.

Az új király nem úgy táncol, ahogy azt Misil szeretné, (pedig ő nagyon királynő szeretne lenni, nem elég neki a nagy befolyás, amit eddig is szerzett), így egy szép napon előáll az igazi végrendelettel.

Így végül csak Dzsinpjong lesz az új király.
Misil tovább szövögeti gonosz terveit, melyet meghiúsít Maya a király felesége, aki gyermeket vár.

Azonban a pár legnagyobb döbbenetére ikreket szül a királyné, mely egy jóslat szerint a királyi vérvonal végét jelenti. És a göncölszekérben megjelenik egy új csillag.
Azért, hogy ez ne derüljön ki, a másodszülött kislányt az egyik szolgálóra bízzák, aki Munno-val együtt kimenekíti a csecsemőt.

Tizenöt évvel később Tokman, az ifjú hercegnő (aki erről mit sem tud) visszatér Sillába...

Többet nem is írnék róla. Nézzétek meg, mert szerintem megéri nagyon. Fordulatos a történet, remek a zene (imádom), a díszletekért és a kosztümökért odavagyok teljesen.

Aki csak teheti nézze meg, mert amellett, hogy jó film, nagyon sokat meg lehet tudni az akkori koreai hagyományokról.
Vissza az elejére
Ezael
k nov 16 2010, 03:52
Regisztrált tag #11
Regisztrált: cs okt 28 2010, 12:09
Üzenetek: 218
Épp a Kimi wa petto megy most nálam.
10. részes dorama sorozat.
Elég rég fent van a gépemen, és talán harmadszorra nézem meg. Még mindig jókat lehet nevetni a kemény, érzéketlen karrierista nő és a véletlen hozzá került fiú történetén

Egy dobozban találja a lakásánál az összevert fiút, akit felvisz, mert emlékezteti a régi kutyájára. Aztán másnap, csak hogy elérje, hogy elmnejen, kitalálja neki, ha a háziállata lesz, akkor maradhat.
Arra viszont nem számított, hogy a fiú belemegy és így a nyakán marad. A neve pedig Momo lesz, mint a nő régi kutyájáé.

Matsumoto Jun egész édes kutyulit alakít. Érdemes megnézni.
Vissza az elejére
Weboldal
Fairy
k nov 16 2010, 06:03
Fairy

Regisztrált tag #1
Ezael írta ...

Nem olyan régen néztem újra a sorozatot és másodszor sem volt csalódás :D Én nagyon jól szórakoztam rajta.
Én is csak ajánlani tudom mindenkinek.
Vissza az elejére
termosz
k nov 16 2010, 10:38
Regisztrált tag #62
Regisztrált: cs okt 28 2010, 06:41
Üzenetek: 272
Ezael írta ...

10. részes dorama sorozat.
Elég rég fent van a gépemen, és talán harmadszorra nézem meg. Még mindig jókat lehet nevetni a kemény, érzéketlen karrierista nő és a véletlen hozzá került fiú történetén

Egy dobozban találja a lakásánál az összevert fiút, akit felvisz, mert emlékezteti a régi kutyájára. Aztán másnap, csak hogy elérje, hogy elmnejen, kitalálja neki, ha a háziállata lesz, akkor maradhat.
Arra viszont nem számított, hogy a fiú belemegy és így a nyakán marad. A neve pedig Momo lesz, mint a nő régi kutyájáé.

Matsumoto Jun egész édes kutyulit alakít. Érdemes megnézni.

Na ezzel most jól felkeltetted az érdeklődésem Megnézem hol tudom meglesni, köszi az "ismertetőt"
Vissza az elejére
Ezael
k nov 16 2010, 10:41
Regisztrált tag #11
Regisztrált: cs okt 28 2010, 12:09
Üzenetek: 218
termosz írta ...

Na ezzel most jól felkeltetted az érdeklődésem Megnézem hol tudom meglesni, köszi az "ismertetőt"

Ha jól emlékszem Sekai Fansub fordította, de nem száz, régen volt.
Vissza az elejére
Weboldal
Fairy
sze nov 17 2010, 07:05
Fairy

Regisztrált tag #1
Igen, ők fordították
Vissza az elejére
termosz
sze nov 17 2010, 12:46
Regisztrált tag #62
Regisztrált: cs okt 28 2010, 06:41
Üzenetek: 272
Ezael írta ...

termosz írta ...

Ha jól emlékszem Sekai Fansub fordította, de nem száz, régen volt.

Köszi szépen. Bár most nekem ezzel is újat mondtál ám :D
Őszintén bevallva a Skatulyán kívül kb 3 oldalt ismerek és látogatok ilyen témában, de majd rákeresek.
Vissza az elejére
Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF