Fórumok

Varázsskatulya - titkos vágyaid rejtekhelye :: Fórumok :: Varázsskatulya általános :: Minden, ami Varázsskatulya

<< Előző téma | Következő téma >>
Projekt-kibeszélő
Oldal:       >>  
Moderátorok: Fairy, Juckó
Szerző Üzenet
Fairy
cs máj 20 2021, 08:44
Fairy

Regisztrált tag #1
Regisztrált: sze okt 27 2010, 06:14
Lakóhely: Miskolc
Üzenetek: 543
Sziasztok!

Itt adunk hírt Juckóval arról, hogy milyen fordítási/írási terveink vannak.

Itt várjuk a véleményeteket, mit szóltok a futó és a jövőbeni projektekhez. Szívesen fogadjuk, ha megírjátok, hogy a terveink közül van-e olyan, amit nagyon vártok (akkor talán lesz rá esély, hogy előrevesszük), de azt is megírhatjátok, ha valami egyáltalán nem izgat titeket (ez még nem jelenti, hogy nem fogjuk lefordítani, főleg, ha mi imádjuk).

[ Módosítva v máj 23 2021, 09:17 ]
Vissza az elejére
Fairy
p máj 28 2021, 09:39
Fairy

Regisztrált tag #1
Komolyan ennyire nincs senkinek semmi véleménye a Terveinkről (vagy a futó-befejezett munkáinkról?) De itt főleg a tervezettekre lennénk kíváncsiak.

Pont azért van a Tervezett menü, hogy elmondjátok nekünk, mit gondoltok róluk. De eddig egy kumma szót se kaptunk rájuk.

Nem is értem, érdemes nekünk egyáltalán törni magunkat? Vagy jó az, amit csinálunk tök mindegy, csak legyen olvasnivaló?

Igen, most Fairy kifakadását olvashattátok.

[ Módosítva p máj 28 2021, 09:39 ]
Vissza az elejére
Juckó
p máj 28 2021, 09:46
Jucko

Regisztrált tag #2
Regisztrált: sze okt 27 2010, 06:59
Üzenetek: 223
Fairy írta ...

Komolyan ennyire nincs senkinek semmi véleménye a Terveinkről (vagy a futó-befejezett munkáinkról?) De itt főleg a tervezettekre lennénk kíváncsiak.

Pont azért van a Tervezett menü, hogy elmondjátok nekünk, mit gondoltok róluk. De eddig egy kumma szót se kaptunk rájuk.

Nem is értem, érdemes nekünk egyáltalán törni magunkat? Vagy jó az, amit csinálunk tök mindegy, csak legyen olvasnivaló?

Igen, most Fairy kifakadását olvashattátok.

Túl sok energiát feccoltunk bele... a jelek szerint elég lett volna az aktuális meg a befejezett menü...
Vissza az elejére
Rose
v máj 30 2021, 09:39
Regisztrált tag #3152
Regisztrált: sze dec 05 2018, 06:53
Üzenetek: 10
Eljutottam odaig hogy megnezzem a tervezeteket, a 'Tuzijatek' es a 'Sziv es lelek' cimu tortenetek remelem felkerulnek,az elodeit nagyon szerettem.

[ Módosítva v máj 30 2021, 09:51 ]
Vissza az elejére
Rose
v máj 30 2021, 09:50
Regisztrált tag #3152
Regisztrált: sze dec 05 2018, 06:53
Üzenetek: 10
Gondoltam mindegyik tervhez irok valamit, de egyett leszamitva tobbi tetszik es mindegyiket orromel olvasnam egy reszuket azert mert olvastam az elodjeiket es azokat elmeny volt olvasni. A tortenet sorozat ami valamiert nem jon be nekem az a 'Sotet udvar '. Nehez lenne megmondani hogy kit is helyeznek eloterbe mindegyik tortenet jonak igerkezik.

[ Módosítva v máj 30 2021, 09:54 ]
Vissza az elejére
Fairy
cs jún 03 2021, 09:14
Fairy

Regisztrált tag #1
Rose írta ...

Eljutottam odaig hogy megnezzem a tervezeteket, a 'Tuzijatek' es a 'Sziv es lelek' cimu tortenetek remelem felkerulnek,az elodeit nagyon szerettem.

Szia Rose!

Bár megkésve, de nem elfeledve válaszolok: Biztos, hogy mind a kettő le lesz fordítva. Nem ígérem, hogy idén, mert most elég sok futóm van, de meg fogom csinálni. Vagy meg fogjuk, mert Juckó már jelezte, hogy szívesen segít. (Igen, miattam áll a dolog, mert a Szív és lélek-ben van egy rész, amitől akkor is gyomorgörcsöm van, ha csak rágondolok és félek belekezdeni. De túlteszem magam rajta. Egyszer. )

Rose írta ...

Gondoltam mindegyik tervhez irok valamit, de egyett leszamitva tobbi tetszik es mindegyiket orromel olvasnam egy reszuket azert mert olvastam az elodjeiket es azokat elmeny volt olvasni. A tortenet sorozat ami valamiert nem jon be nekem az a 'Sotet udvar '. Nehez lenne megmondani hogy kit is helyeznek eloterbe mindegyik tortenet jonak igerkezik.

Örülök, hogy a terveink többsége tetszik neked. Nagyon bízom benne, hogy előbb-utóbb mindegyikre sort kerítünk majd.

[ Módosítva cs jún 03 2021, 09:15 ]
Vissza az elejére
bbedyy
cs jún 03 2021, 10:18
Regisztrált tag #2428
Regisztrált: cs márc 13 2014, 05:25
Üzenetek: 5
ha már felhívtátok rá a figyelmet és is megnéztem mik a jövőbeni terveitek.
Fairy
A sorozatok folytatását nagyon várom főleg a Lángoló szívekét, hogy végre a doktorbácsiról is olvashassunk.
Az egykötetesekből pedig ami a legjobban tetszik az a Filléres kívánságok és az Adósság. Egyébként mindegyik tetszik, de ezeket várom a legjobban.
Juckó
Sorozatokból a Heaven Sent amit nagyon várok. A Sötét udvar is nagyon tetszik, viszont azzal kapcsolatban érdekelne, hogy az írónő lezárta már a történetet? 3 részből áll és kész? mivel a másik kedvencemet (cicás) ejtette ezért érdekelne.
Az egykötetesekből pedig a kedvencem a Rám ismertél már. Illetve bármi jöhet N.R. Wallkertől.
Közös fordításokkal elkalandoztok a sci-fi régióba? Nem igazán rajongok a művajért bár attól függ mennyire "tudományos" pl Asimov művei nekem ÁÁÁ de a Calderon tetszett. Ha az utóbbihoz hasonló Sci-fi akkor jöhet.
A Pelikán-öböl sorozat nagyon ígéretesnek tűnik.
Egykötetesből pedig a favorit a Ami marad.

Vissza az elejére
Juckó
cs jún 03 2021, 10:29
Jucko

Regisztrált tag #2
Regisztrált: sze okt 27 2010, 06:59
Üzenetek: 223
A Sötét udvarral kapcsolatban sajnos nincs túl jó hírem. Az írónő honlapján ugyan vannak infók arról, hogy tervez folytatással és még a facebook oldalát is végigböngésztem, hogy van-e valami hír akár ennek a sorozatának, akár a Bérgyilkos falkájának a folytatásáról és igen szűkszavú, igen, lesz a válasz. Ami jó lenne, csak már több éve sehol semmi. A Sötét udvar már csak azért is bosszant, mert a többi királyfi lenne a többi kötetek főhőse.
Heaven sent: Érkeznek majd a fiúk, ez most már biztos:)
A Rám ismertél már sztorival különleges terveim vannak, annak a fordításával már félúton járok, remélem, hogy majd a kivitelezés is tetszeni fog - ha nem őrülök bele addig :')
Walkertől pedig szerintem még a jelenlegi terveken felül is fog felkerülni majd ismertető, mert pl. a Spencer Cohen történeteket is be fogom venni a repertoárba.
Vissza az elejére
bbedyy
cs jún 03 2021, 10:37
Regisztrált tag #2428
Regisztrált: cs márc 13 2014, 05:25
Üzenetek: 5
köszi a gyors választ.
Stormy Glenn stílusa tetszik, viszont az már kevésbé, hogy rengeteg könyve van és azok főleg sorozatok amiket hol folytat hol nem. A Bérgyilkosok falkája is ott log a levegőben mert mivel nem tudjuk a miérteket meg, hogy most akkor ki a rosszfiú. Ha már sorozatot akar írni akkor ne vigyen bele egy összekötő fő szálat vagy fejezze be amit elkezdett. A sötét udvarral is ez a helyzet, hogy van egy fő vonal aminek nem tudjuk mi lesz a vége vagy ott lezárta ezt a szálat?
Vissza az elejére
Fairy
cs jún 03 2021, 10:45
Fairy

Regisztrált tag #1
bbedyy írta ...

ha már felhívtátok rá a figyelmet és is megnéztem mik a jövőbeni terveitek.
Fairy
A sorozatok folytatását nagyon várom főleg a Lángoló szívekét, hogy végre a doktorbácsiról is olvashassunk.
Az egykötetesekből pedig ami a legjobban tetszik az a Filléres kívánságok és az Adósság. Egyébként mindegyik tetszik, de ezeket várom a legjobban.
...
Közös fordításokkal elkalandoztok a sci-fi régióba? Nem igazán rajongok a művajért bár attól függ mennyire "tudományos" pl Asimov művei nekem ÁÁÁ de a Calderon tetszett. Ha az utóbbihoz hasonló Sci-fi akkor jöhet.
A Pelikán-öböl sorozat nagyon ígéretesnek tűnik.
Egykötetesből pedig a favorit a Ami marad.

Szia bbedyy!

Köszi a hozzászólást, jó volt olvasni, hogy ilyen sok tervünket várod.

Ami a sorozatokat illeti, azokat biztos, hogy folytatni fogom. Nem akarom egyiket sem félbehagyni. Talán jó hír, hogy már elővettem a Természetfeletti társak folytatását. A megbízatás sorozatot is be fogom fejezni, erről kb egy órája írtam választ Rose-nak. Az emberek árnyékában 4. kötete pedig jön, amint befejeztem Luist és... hoppá! majdnem elárultam ki lesz a párja, de az még meglepi.

Az egy kötetesek nálam sokszor változnak, de Luanától az Adósság egy olyan történet, ami biztos, hogy jönni fog. Egyelőre úgy néz ki, hogy a Filléres kívánságok is, bár most nagy erőkkel a Fény nélkül élni szétszedésén dolgozom. (Nagyon izgulok miatta, mert egy igazán különleges könyv és félek, hogy nem fogjátok úgy szeretni, ahogy én. /És, mert rohadt hosszú!/ XD)

A közös tervek közül a Kék Vigasz bár sci-fi, mégis azt mondom, hogy emiatt senki ne hagyja ki. Juckó és én sem vagyunk nagy sci-fi rajongó - nem, ez így nem teljesen pontos: mi se vagyunk oda az elvont, technoblablás sci-fikért. Azonban a pörgős, humoros és szexi sci-fiért igen. És erre a sorozatra ez mind áll. Talán sokat elárul róla, hogy az első kötet olvasásával még valahol a könyv egyharmadánál jártunk, de már akkor írtuk egymásnak, hogy jó lenne lefordítani. Amikor elértük a felét, már szedtük le a többit és mentettük a fordítandó mappába (legalábbis én tutira). Még be se fejeztük az első kötetet, de már jegyzeteltünk és azt beszéltük meg, hogy mit kell lefordítani és mit hagyjunk meg angolul. Szóval ENNYIRE jó (szerintük) a sorozat.

A Pelikán-öböl sorozat: imádom.

Garrett Leigh könyvei pedig nagyon különlegesek és csak bízni tudok benne, hogy szeretni fogjátok őket.

Vissza az elejére
Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF